Що можна і чого не слід робити на Різдво

Напередодні та у день свята Різдва Христового віряни обов’язково беруть участь в урочистому святковому богослужінні

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Що можна і чого не слід робити на Різдво…

Про те, як православному християнину прикрасити оселю напередодні Різдва, скільки тривають святки, скільки насправді має бути страв на Святвечір, а також про те, чого категорично не можна робити за святковим столом, Depo.Львів  розповідає ієромонах ПЦУ Михаїл (Карнаух).

- Різдво Христове – одне з найбільших свят Православної Церкви, – розповідає ієромонах Михаїл. – Щороку святкуючи це свято, Церква нагадує усім про прихід Бога в світ для спасіння людини. Різдво Спасителя – це свято любові і жертовності. Через святкування Різдва віруючі повинні навчатися смиренню і послуху волі Бога.

- Як православному християнину правильно підготуватися до Різдва?

- Щоб велично і з духовним піднесенням зустріти це свято, православні християни дотримуються  сорокаденного  посту. У перші століття існування християнства Різдвяний піст тривав 7 днів, та в 1166 році рішенням Константинопольського Патріархату піст продовжили до сорока днів. Під час підготовки до свята потрібно обов’язково приступити до таїнств святої Сповіді і Причастя, а також намагатися частіше відвідувати богослужіння в храмі, подавати милостиню біднякам, хворим, провідувати людей похилого віку. Напередодні та у день свята Різдва християни обов’язково беруть участь в урочистому святковому богослужінні. Також бажано у день свята приступити до святого Причастя. Напередодні свята, 6 січня, варто утриматися від їжі.

- Якою має бути вечеря на Святвечір?

- У Святвечір вечеряють після появи на небі зірок. Трапеза Святвечора має бути пісною. Проте дозволяється вживати вино. Церковний устав не вказує щодо кількості страв на святковому столі. В Україні існує народна традиція готувати 12 пісних страв, але за необхідності можна готувати їх менше. У Святвечір бажано поділися їжею з бідними, щоб вони разом із нами відчули радість Різдва Христового. За благочестивою традицією на Різдво православні християни можуть співати колядки, а також ходити з колядками до своїх друзів та близьких.

- Скільки тривають Різдвяні свята?

- Різдво Христове має 5 днів передсвята (передсвяткові різдвяні богослужіння розпочинаються ще 2 січня) і 6 днів післясвята. Тобто, Різдво Христове святкується 12 днів. Від дня Різдва до свята Богоявлення розпочинається особливий період, що має назву святки.

- Що можна і чого не можна робити у ці дні?

- На жаль, багато християн вбачають Різдво Христове лише у веселощах, застіллях і мало звертають увагу на духовний бік святкування. Категорично забороняється у Рівздво зловживати спиртними напоями, вирішувати за родинним столом сімейні стосунки, влаштовувати сварки чи бійки, співати непристойні пісні.

- Як прикрасити дім напередодні Різдва?

- За декілька днів до Різдва Христового необхідно підготувати оселю до свята. Церква не забороняє прикрашати помешкання святковими новорічними іграшками чи прикрасами. Багато православних у своїх домівках прикрашають чистими рушниками на покуті ікони, або ж у вітальнях виставляють вертеп (фігурки новонародженого Христа, Божої Матері, праведного Йосифа, Царів, пастухів та ангелів).

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme