Садовий лякає сміттям всю країну

Під час сесії міський голова Львова Анедрій Садовий та посадовці мерії доповіли щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території Грибовицького сміттєзвалища

Як повідомляє Depo.Львів, під час сесії міський голова Львова Андрій Садовий та посадовці мерії доповіли щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території Грибовицького сміттєзвалища, а також вивезення відходів з міста і пошуку земельної ділянки під новий сміттєпереробний комплекс.

Зокрема, заступник голови міської комісії ТЕБ і НС Ірина Маруняк розповіла про гасіння пожежі на Грибовичах наприкінці травня та на початку червня, а також про аварійно-пошукові роботи, які все ще тривають на полігоні.

У період з 30 травня до 4 червня проводилися роботи з підсилення дамб. На сьогодні, першочергові аварійно-відновлювальні роботи завершені. Щоденно працювало 70 одиниць техніки. Було залучено від 250 до 450 осіб. І я хочу подякувати керівникам підприємств, які в цей період час, коли було найнеобхідніше, давали свою техніку: фірмі ONUR, Львівській залізниці, приватним підприємствам, які долучилися, ШРП всіх районів Львова, Львівтеплоенерго, Львівводоканалу. На сьогодні 3 дамби підсилено мішками з піском та шляхом насипання ґрунту. Це дасть можливість у разі повторного зсуву сміття забезпечити, щоб не було екологічної катастрофи.

8 червня, у зв’язку з черговим загорянням території, проводилось гасіння окремих осередків пожежі. Було задано 48 одиниць техніки та 298 осіб. Також для гасіння пожежі та виположення схилу сміттєзвалища було залучено 2 літаки, які здійснили 55 скидів води у 432 тонни. Це дало можливість виположити схил сміттєзвалища для того, щоб уникнути небезпечної ситуації та вберегти людей, що працюють на схилі.

З 10 до 24 червня проводились роботи із засипання тіла та схилів сміттєзвалища ґрунтом, щоб унеможливити подальше загорання на сміттєзвалищі. Зараз розшукові роботи проводяться під пильним наглядом спеціалістів через небезпеку.

За словами начальника управління житлового господарства Юрія Гольця, станом на зараз на Грибовицькому полігоні захоронено понад 11 тонн, тобто більш ніж 55 млн куб м, сміття. Щорічне накопичення впродовж останнього часу – в межах 230-240 тонн. Однак не менше 25% – це сміття не зі Львова, а з інших населених пунктів області, тобто понад 55 тис тонн щороку.

Аби збудувати новий сміттєпереробний комплекс, за його словами, потрібна земельна ділянка, площею не менше 40 га. "Зрозуміло, що сміттєпереробний комплекс, згідно із законодавством, можна розташовувати не ближче 500 м від житлового будинку. Тобто це все за межами населеного пункту. На мою думку, найбільш оптимальний варіант – це звернення до центральних органів влади щодо виділення ділянки, як варіанту, – з найбільшої території на Львівщині – тобто, у межах Яворівського полігону. Він охоплює 36153 га. Нам же потрібно 40 га, а це 0,1% від загального обсягу, щоб обслуговувати не тільки місто Львів, а й прилеглі населені пункти", – сказав Голець. Він також відзначив, що станом на зараз місто отримало на відповідні офіційні листи 22 відмови від різноманітних територіальних громад.

Також під час сесії доповіла начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Ольга Сивак. Вона розповіла про історію співробітництва з Міжнародною фінансовою корпорацією та теперішню співпрацю з Європейським інвестиційним банком, а також про розгляд міськрадою та міжнародними експертами пропозицій, які надходили від так званих інвесторів щодо будівництва сміттєпереробного комплексу. 

Сивак, зокрема, підкреслила, що жодної пропозиції щодо комплексної рекультивації існуючого полігону до міської ради не надходило. Відтак, Львів заручився підтримкою міжнародних інституцій. Посадовець також додала, що після старту реалізації проекту з рекультивації полігону та будівництва сміттєпереробного комплексу будь-які закупівлі обладнання та роботи відбуватимуться за правилами європейських закупівель. Йдеться про відкриті, прозорі тендери, зокрема – і міжнародні.

Підсумував сказане міський голова Львова Андрій Садовий. Він, водночас, відзначив, що сміттєзвалища – це проблема не лише Львова, а й всієї держави, де понад 6 тисяч полігонів, більшість з яких – у гіршому стані, ніж Грибовицький. "Дуже багато було розмов, чому ми до сьогодні не збудували цей комплекс. Львів не є чимось особливим, якщо порівнювати з іншими містами нашої держави. Ми маємо на сьогодні в Україні 6400 полігонів. Більшість із них – у набагато гіршому стані, ніж наш львівський полігон", - сказав Садоавий.

Він також додав, що робочі сміттєпереробні заводи на сьогодні є в багатьох країнах ЄС, в Україні ж – немає жодного. "Це проблема всієї держави. Мені дуже прикро, що коли є біда, всі починають питати: а хто крайній? Ми всі крайні. Я, влада міста, влада області, влада країни… Ніхто ніколи на цю проблему не звертав увагу. Але сьогодні ми маємо обов’язок у максимально стислі терміни вирішити її", – додав він.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme