На Львівщині у жовтні відбудуться вибори
Процес об’єднання громад у області може розтягнутися на два-три роки
- Львів
-
10 липня 2016 10:10
30 жовтня цього року у Львівській області планують провести вибори у 20 об’єднаних громадах. Про це повідомив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, пише Depo.Львів.
"І це – як мінімум. Може бути й більше, - каже Володимир Гірняк. - Зараз я бачу, що змінилася свідомість людей. У 2004-2005 роках адміністративна реформа проходила дуже складно. Зараз ці процеси проходять краще. Хоча є такі райони, які активно працюють в цьому напрямку, а є – які менше активно".
За його прогнозами, процес об’єднання громад може розтягнутися на два-три роки. Адже у Львівські області є такі райони, де не створено жодної об’єднаної громади. І це означає, що тут цей процес піде довше.
"Життя коригує плани. Наприклад, в Пустомитівському районі очікувалося, що буде одна громада. А зараз зрозуміло, що буде три або й чотири. Якщо люди не погодяться, то це означає, що об’єднаної громади так, як ми собі передбачаємо, не буде", - зауважив Володимир Гірняк.
За словами заступника голови Львівської обласної ради, варто дослуховуватися і до думок спеціалістів.
"За рік ми вже маємо певні результати. І серед тих 16 об’єднаних громад вже є окремі, м’яко кажучи, невдалі. Тому що під час їхнього створення був певний політичний інтерес, який не мав жодних наукових обґрунтувань", - каже він.
Директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов вважає, що дуже скоро громади перестануть запитувати як і з ким вони хочуть об’єднуватися. Їх об’єднають примусово.
"Ми використовуємо в своїй роботі досвід східноєвропейських країн. Поруч є Польська Республіка. Там була ситуація, яка є зараз у нас. І після закону про добровільне об’єднання громад, затвердили закон про об’єднання громад. Тобто після того, як велика кількість громад об’єдналася добровільно, парламент Польщі прийняв новий закон, щоби об’єднати примусово тих, хто залишився поза об’єднаннями", - резюмував він.
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 18:51У Львові чоловік забув немовля на даху автівки: дитина при падінні отримала травми
- 16:50У Львові правоохоронці затримали 22-річного наркоділка, який розкладав на вулицях міста психотропні речовини
- 12:28 З початку вересня рф атакувала Україну більш як 1 300 дронами, майже 900 КАБами і пів сотнею ракет різних типів
- 16:44На Львівщині викрили керівників ВЛК, які за хабарі "списували" ухилянтів
- 15:35У Львові СБУ затримала двох підлітків під час підготовки теракту на замовлення рф
- 12:30 Рада схвалила відновлення трансляцій засідань парламенту, але з середини вересня
- 09:16Росіяни атакували Львів більш як 15 дронами, є руйнування
- 20:55 Убивство Андрія Парубія: Дії підозрюваного перекваліфікували і передали справу СБУ
- 15:57Другу добу до собору Святого Юра у Львові – нескінченний потік людей, які прийшли попрощатися з Андрієм Парубієм
- 14:26 Суд обрав запобіжний захід підозрюваному в убивстві Парубія
- 09:01У Львові сотні людей прощалися з Андрієм Парубієм ФОТО
- 18:29Розпродаж українських футболістів від лідерів чемпіонату: Ванат у Іспанії, Судаков у Португалії +ВІДЕО ВСІХ ГОЛІВ ТУРУ УПЛ ФОТО Відео
- 12:16 Підозрюваному у вбивстві Андрія Парубія повідомлено про підозру
- 09:03В Укргідрометцентір спрогнозували, якою буде погода в Україні у вересні
- 00:23На Хмельниччині затримали підозрюваного у вбивстві Андрія Парубія
- 21:23 У Львові сталася стрілянина: на місці поліція та "швидкі" Відео
- 14:27Адміністратори акаунту про Парубія звернулись до його вбивць
- 17:54Зеленський про вбивство Парубія: Злочин був ретельно підготовлений Відео
- 12:43 Вбивство Андрія Парубія у Львові: Що відомо ФОТО