Каналізаційний колектор у Лисиничах потребує заміни

ЛМКП "Львівводоканал" не має технічної можливості ліквідувати аварійну ситуацію у с. Лисиничі власними силами та потребує залучення спецтехніки

За інформацією ЛМКП "Львівводоканал", причиною руйнування каналізаційного трубопроводу у с. Лисиничі стало виконання земляних робіт на території, якою пролягає трубопровід. Про це пише Depo.Львів.

Зокрема, на замовлення Лисиничівської сільської ради, у липні було розпочато роботи із засипання ґрунтом та будівельним сміттям території поблизу існуючого кладовища. Відтак, було зроблено насип, висотою понад 8 метрів, від ваги якого зруйнувався каналізаційний колектор.

Позаяк висота насипу перешкоджає доїзду спецтехніки та виконанню ремонтних робіт на колекторі, ЛМКП "Львівводоканал" звернулося з офіційним листом №16-4122 від 5.08.2016р. до голови Лисиничівської сільської ради, з вимогою усунути порушення режиму використання охоронних зон інженерних мереж та привести відповідну земельну ділянку до попереднього стану.

Водночас, копію листа було скерована у Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР, Департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР і Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА.

Станом на зараз, порушення меж зон санітарної охорони каналізаційних мереж не усунуто.

Відтак, ЛМКП "Львівводоканал" не має технічної можливості ліквідувати аварійну ситуацію у с. Лисиничі власними силами та потребує залучення спецтехніки, яку орендуватиме у сторонньої організації. На продовження терміну ліквідації аварії також вплинула необхідність влаштування доїзду спецтехніки, вирішення питання складування ґрунту, питання укріплення траншей для виконання земляних робіт на великій глибині.

Аварійно-відновлювальні роботи на колекторі у с. Лисиничі розпочалися сьогодні.

За словами керівника комунального підприємства Валентина Вольського, зараз на цій ділянці фахівці шукають місце витоку на напірній каналізації, яка йде з Винник на очисні споруди Львова, опісля – ліквідовуватимуть його.

"Цей трубопровід торік був переданий нам на баланс. Він експлуатується ще з 80-х років, тобто має доволі великий термін роботи. Ця ділянка невідомо скільки часу насипалася ґрунтом, тобто це здійснювалось безпосередньо на трубопровід, що заборонено всіма можливими нормами та законами. До того ж, ця труба безцементна, на неї взагалі не можна здійснювати жодного навантаження. А тут – майже 8 м землі, будівельного сміття, відходів. Ми змушені ліквідувати це все, тому що повинні забезпечити нормальне функціонування трубопроводу", - зазначив він.

"Задля остаточного вирішення проблеми протікання каналізаційного трубопроводу, необхідно винести каналізаційні мережі за межі земельної ділянки, передбаченої для розширення кладовища. Розробка проектно-кошторисної документації, закупівля трубопроводів та виконання робіт потребує залучення значних коштів та пошуку джерел фінансування", - зауважили у ЛМКП "Львівводоканал".

Незабаром трубопровід мають намір замінити на новий, і вже навіть продивились шлях, яким він має пройти.

"Цьогоріч ми вже проговорили повну заміну. Торік ми змінили тут майже 1,5 км, на що було виділено кошти з міського бюджету Львова. Цьогоріч продовжимо", – додає Вольський.

"Каналізаційні колектори, особливо великих діаметрів, це один із екологічно-небезпечних об’єктів, які потребують обов’язкового дотримання правил експлуатації та охоронної зони, – зазначає керівник міського управління екології та благоустрою Андрій Галушка. – Це самовільне перепланування, цей значний тиск спричинив прорив у середині трубопроводу, і на сьогодні маємо витік каналізаційних стоків у навколишнє середовище. Вони несуть у собі значну кількість фосфатів, які надзвичайно небезпечні для ґрунту. Йде втрата ґрунту, йде втрата рослинності, яка на цій ділянці попадає в зону затоплення. Однозначно, потрібно буде потім це рекультивувати. Окрім цього, бачимо, що роботи проводяться однозначно самовільно, тому що насип іде впритул до високовольтної лінії. Тобто, якщо поряд буде знаходитись людина, то однозначно, що в дощову погоду це може призвести до нещасного випадку. Тому думаємо, що тут потрібно, аби долучились і Львівобленерго, й інші служби з охорони праці".

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme