Гуляти – не перегуляти: ТОП-5 весняних фестивалів Львова

Із закінченням Великого посту Львів "вибухне" джазом, пивом і рок-н-ролом

Гуляти – не перегуляти: ТОП-5 весняних ф…

Depo.Львів пропонує п'ять фестивалів Львова, які неодмінно слід відвідати у квітні-травні.

Ви вже гуляли площею Ринок, були на Ратуші і, навіть, маєте світлини з Високого замку. У вашому холодильнику стоїть кілька пляшок пива "ПТН ПНХ", на холодильнику - магніт "Львів відкритий для світу", і ви впевнені, що знаєте це місто?! Загляніть хоча б на один із цьогорічних фестивалів – Львову ще є чим вражати.

Фестиваль Razomfest

Коли: 22-23 квітня 12:00

Де: Вул. Старознесенська, 24-26

Ціна: від 90 грн

22-23 квітня у Львові відбудеться вже четвертий за рахунком фестиваль Razomfest. Фестиваль, який об'єднує музику, літературу та подорожі.

"На вас чекає вибухова суміш лайн-апу, атмосфери, енергії та інших цікавих новинок, які ми для вас підготували", - запевняють організатори.

22 квітня, у "День музики", меломанів потішать: "Один в каное", DETACH, "Без Обмежень", Mountain Breeze, а також "секретний", але не менш відомий учасник, ім'я якого організатори задля інтриги тримають у таємниці.

23 квітня, у "День літератури та подорожей", гостей свята потішать: Іздрик, Макс Кідрук, Юрій Винничук, Любко Дереш та інші учасники, які будуть оголошені організаторами Razomfest вже найближчи часом.

"Великдень у Гаю"

Коли: 16-17 квітня об 11:00

Де: Вул. Чернеча Гора, 1

Ціна: 10-20 грн

Кращим за Великдень у Львові може бути хіба що "Великдень у Гаю". Принаймні, так запевняють організатори свята і ті, кому вже довелося відзначати Воскресіння Христа у столиці Галичини під відкритим небом.

Великдень – це свято єдності родини, це час, коли рідні та друзі ходять один до одного на гостини, збираються за урочистим столом, з добрими думками після тривалого посту розговляються Великодніми стравами, діляться радістю та достатком. Усі ці традиції організатори святкових великодніх гулянь обіцяють відновити у Музеї народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького ("Шевченківський гай").

Потрапивши на територію музею просто неба, відвідувачі зможуть закружляти у традиційних для Галичини давніх гаївках. Є нагода послухати великодніх пісень, або й виступити самостійно, взяти участь у майстер-класах під керівництвом народних умільців, відвідати великодній ярмарок і почастувати себе та близьких смачними святковими наїдками.

На дитячій галявині для найменших учасників свята будуть проведені давні традиційні Великодні забави й гаївочки.

Окрім того, протягом всього Страсного тижня у Музеї народної архітектури та побуту всіх охочих навчатимуть писати писанки і робити великодніх баранців.

Фестиваль крафтового пива та вінілів

Коли: 27-29 квітня о 19:00

Де: Вул. Старознесенська, 24-26

Ціна: Передпродаж - 200 грн, у день фестивалю - 300 грн.

Протягом трьох днів 27-29 квітня Craft Beer & Vinyl Music Festival збере у Львові творців культури крафтового пива України та світу: пивоварів, власників пабів, постачальників та виробників сировини, а також всіх поціновувачів крафтового пива, вінілів та нового рок'н'ролу.

Тут у форматі форуму-виставки зустрінуться пивоварні, пивовари, власники пабів, постачальники та виробники сировини, обладнання та всього, з чого складається культура пивоваріння в Україні. Будуть присутні пивовари з Бельгії, Нідерландів, Німеччини та інших країн.

У п'ятницю та суботу зустріч переросте у фестиваль, на якому учасників чекатимуть майстер-класи від провідних пивоварів та працівників індустрії України і світу; дегустація пива та ярмарок вуличної їжі; концерт музичних гуртів та 3D-маппінг на муралі.

Приємним доповненням Craft Beer & Vinyl Music Festival стане експозиція вінілів українських колекціонерів, спеціальне обладнання та музика від унікальних гуртів і виконавців.

Простір фестивалю - територія колишнього пляшкового заводу - для всіх, хто любить крафтове пиво, добру їжу та правдиву музику.

Міжнародний фестиваль "Флюгери Львова"

Коли: 29 квітня – 1 травня

Де: Внутрішній дворик Ратуші

Ціна: Передпродаж - 150 грн (на 1 день); лише на "Прокидання із Крихіткою" - 100 грн; абонемент (всі дні та "Прокидання") – 450 грн

Цієї весни легендарний фестиваль "Флюгери Львова" святкує свої 15 років.
З 29 квітня до 1 травня у самому серці Львова – внутрішньому дворику Ратуші лунатиме етно, джаз, блюз, рок, ска, реґі, електронна та експериментальна музика. Упродовж трьох днів тут виступить півтора десятка гуртів, у яких грають музиканти з України, Польщі, Угорщини та Ірландії.

"На "Флюгерах Львова" виросли цілі покоління слухачів і музикантів, а гурти, які починали тут свою кар'єру, стали зірками. За п'ятнадцять років на фестивалі виступило 283 гурти, через "Флюгери" пройшло понад 100 тисяч відвідувачів, дерева у дворику виросли на 80 см, а радості та знятих з неба зірок не злічити", - розповідають організатори фестивалю.

На п'ятнадцятих "Флюгерах Львова" гратимуть: Familia Perkalaba; world-music гурт з Ірландії Yurodny; буковинський гуцул-хоп "Гуцул Каліпсо"; Ірена Карпа із рок-гуртом QARPA; український кантрі-блюз Lemko Bluegrass Band; тернопільський електронний проект Tik TU; indie-ватага з Угорщини Flop; подільський фундаментал "Пропала Грамота"; Bria Blessing та ShockolaD+PL у супроводі камерного оркестру; новий львівський етно-проект Torban; драйвовий ф'южн-фолк із Кривого Рогу "Роялькіт"; польський експресивний квартет Siostry і Lotry; а також чуттєва і запальна GrozovSka Band.

Окрім того, цьогоріч організатори "Флюгерів Львова" на традиційне фестивальне "Прокидання" запросили Сашу Кольцову зі своїм проектом "Крихітка". Під її ніжні і проникливі пісні Львів прокинеться у неділю 30 квітня.

День Батяра

Коли: 1 травня 11:00

Де: Площа Ринок

Ціна: Вхід вільний

День Бáтяра — це щорічне міське свято, яке дозволяє кожному поринути у настрій, побут, стилістику такого автентичного львівського явища, як батярство. Пояснити не галичанину, хто такий батяр, непросто. Найближчі синоніми — веселун, бешкетник, гульвіса, відчайдух. Дотепний, галантний і романтичний збиткар.

Батярство – риса, яка об'єднує всіх, незалежно від національності, віку, релігійної приналежності, політичних інтересів. Це риса, якій притаманна любов до рідного міста, де виріс, або ж до якого прикипів серцем.

День Батяра, з унікальним львівським духом сучасності, з неповторним батярським шармом старого Львова знову об'єднає гостей і мешканців міста.

Як запевняють на сайті Львівської міськради, у цей день усі гості свята зможуть познайомитись зі справжніми батярами, поспівати з ними батярських пісень, навчитись розмовляти батярською гварою та взяти участь у батярських бешкетах і забавах. Неодмінно відвідайте Батярську канцелярію, де Ви зможете пройти процес посвячення та отримати посвідчення справжнього батяра. Посвідчення батяра засвідчує, що Ви є справжнім батяром, який любить файну забаву, є справжнім поціновувачем гарних кобіт, цінує добрі буцики (танці), любить гарний дотеп та вміє повеселити себе та свою компанію і є почесним гостем у всіх кнайпах, а особливо, на Святі Батяра.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme