Чому треба було ліквідувати батальйон штурмовиків Тягнибока

Частина бійців уклала контракти із ЗСУ

Чому треба було ліквідувати батальйон шт…

Батальйон "Карпатська січ" розпущено. Як повідомив командир "окремої зведеної штурмової роти" "Карпатська Січ" Олег Куцин, таке рішення прийняли "високопосадовці Збройних сил України". Інформація про таке рішення одразу викликала шквал емоцій у користувачів соціальних мереж, які почали писати про чергову "зраду" збоку влади, проте, чомусь, уже призабули, що цей батальйон насправді відстоював інтереси представників окремої політичної сили.

І так, за словами Куцина, до військових доведено розпорядження про розформування підрозділу "з незрозумілих для них причин", хоча частина бійців роти легалізувалась у складі української армії, підписавши контракти зі Збройними силами України, частина – мали намір це зробити.

"Станом на сьогодні ще декілька сотень українців-добровольців "Карпатської Січі" готові були підписати контракт зі Збройними силами України. Але з незрозумілих для нас причин нам доведено розпорядження про розформування нашого підрозділу", – заявив Олег Куцин, пише Радіо Свобода.

Він назвав рішення про ліквідацію "не обгрунтованим" і додав, що бійців хочуть повернути на штатні посади у Міністерство оборони. Відтак, каже він, вони будуть розривати контракти.

Такі слова Куцина викликає щонайменше одне запитання: а чому ж бійці раніше не підписували контракт із ЗСУ? Можливо, тому, що офіційний контракт уже несе за собою певні зобов’язання й не можна буде, скажімо, влаштовувати атракції біля стін ВРУ, де, нагадаємо, було 157 постраждалих, а три особи загинули.

Міністр МВС Арсен Аваков заявляв про те, що вчинення теракту під стінами Ради 31 серпня було заздалегідь сплановане та організоване.

"Все це стало наслідком заздалегідь спланованої та організованої провокації. Її метою, за однією з версій, була масштабна дестабілізації в країні та занурення її в масштабне насилля та збройне громадянське протистояння", - заявив він.

Аваков додав, що теракт організували "група осіб" й наголосив, що "члени і керівництво ВО "Свобода", зокрема Тягнибок, Сиротюк, Гелевей та Кривецький, пізно ввечері прибули в місто Курахове Донецької області. Наступного дня, 27 серпня, відбулася їхня зустріч з бійцями батальйону зустрічі МВС "Січ".

"Після офіційної зустрічі, попросили командування батальйону та бійців, які не належать до партії "Свобода", вийти з приміщення. Після цього провели приватні співбесіди. На них також була присутня особа, яка тепер підозрюється в безпосередньому вчиненні теракту", - йшлось у заяві Авакова.

За його даними, вони поїхали в село Водяне на місце дислокації батальйону "Карпатська січ", який входить до складу 93 бригади ЗСУ, де також провели зустріч та співбесіди.

"Наступного дня обидва підозрюваних у вчиненні теракту виїхали до Києва. Один із них написав рапорт на звільнення з органів МВС за власним бажанням. Так само вчинили і ще кілька бійців батальйону "Січ", - повідомив Аваков.

За його словами, саме з таких осіб була сформована група для дестабілізації під час заходів 31 серпня.

Також саме "Карпатська січ" розпочала акцію "Ведмежа блокада": представники батальйону та партійці "Свободи" затримували фури із російськими номерами й розвертали їх назад. Така форма протесту також викликала неоднозначні оцінки експертів, адже повністю розірвати економічні зв’язки із Росією не так і просто.

Відтак, зрозуміло, що добровольці "Січі", левова частка яких є партійцями "Свободи", звісно, виконували свою роль у зоні проведення АТО, проте почали зловживати цим у мирному повсякденному житті. Не секрет, що авторитарний стиль партійного керівництва "Свободи" відобразив свій вплив і на "Карпатську січ".

Додамо, що "Карпатська січ" була створена із добровольців ще у 2014 році. У 2015 році підрозділ вступив до складу 93-ї бригади Збройних Сил України, частина бійців склала військову присягу на вірність українському народу.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme