Як у Гройсмана рятували Садового від сміття

Столиця Галичини нарешті звільниться від сміття, якими вона сумно прославилася за минулий рік

Як у Гройсмана рятували Садового від смі…

Протягом двох років у Львівській області повинні побудувати сміттєпереробний завод, який прийматиме на переробку сміття як зі Львова, так і з території області. Натомість за цей час сміття прийматимуть 19 міст Львівщини.

21 квітня у Львівській обладміністрації за участі віце-прем'єра Володимира Кістіона підписали меморандум щодо поводження із проблемою ТПВ, які утворились у місті Львові. Мер Львова Андрій Садовий під час підписання меморандуму виглядав переможцем і лише лукаво посміхався. Ще б пак: проблема його безгосподарності нарешті вирішена урядом Володимира Гройсмана, а він і далі може ходити й розповідати про сміттєву блокаду і здобувати на цьому політичний капітал.

Сам меморандум діятиме два роки і, на думку, Кістіона, стане поштовхом для будівництва сміттєпереробного заводу в області. Тим часом сміття з міста вивозитимуть на полігони в області.

Відповідно до тексту підписаного меморандуму, львівське сміття полігони прийматимуть у такій кількості: Белз – 10 тонн на добу, Борислав - 30 тонн на добу, Броди - 20 тонн на добу, Буськ – 30 тонн на добу, Великі Мости - 10 тонн на добу, Дрогобич - 50 тонн на добу, Жидачів - 20 тонн на добу, Золочів - 30 тонн на добу, Миколаїв - 60 тонн на добу, Мостиська - 10 тонн на добу, Новояворівськ - 80 тонн на добу, Перемишляни - 19 тонн на добу, Рава-Руська - 10 тонн на добу, Радехів - 20 тонн на добу, Самбір - 70 тонн на добу, Сокаль - 30 тонн на добу, Старий Самбір - 10 тонн на добу, Стрий - 40 тонн на добу, Червоноград - 40 тонн на добу.

Укласти конкретні угоди на прийом сміття планують вже з понеділка. В той же час, як заявив голова Львівської ОДА Олег Синютка, мер Львова і надалі має кожен день думати про сміття.

"У п'ятницю керівник профільного департаменту Львівської міської ради не міг додзвонитись до єдиного керівника фірми-перевізника – директора львівського комунального підприємства "Львівспецкомунтранс". Також у суботу вантажівки із документами про вивіз сміття у Дніпро опинилися у Самбірському районі і тільки завдяки втручанню керівніцтва району вдалось уникнути самосуду, який хотіли вчинити місцеві мешканцями із водіями фур", - розповів Синютка, наводячи приклади безгосподарності зі сторони чиновників Садового у вирішенні сміттєвої проблеми.

Кістіон же у свою чергу додав, що Львівська міська рада за рахунок фінансових ресурсів буде підтримувати полігони у Львівській області. "Це перший позитивний крок, який дозволить побудувати сміттєпереробний завод на Львівщині. Я висловлюю подяку за роботу голові Львівської ОДА Олегові Синютці", - сказав Кістіон.

Голова ОДА заявив, що меморандум передбачає вливання коштів у міста області "замість витрачання коштів на ефемерне перевезення сміття по Україні". "Підписанню цього Меморандуму передувала клопітка праця органів обласної влади та місцевого самоврядування. Він визначає чіткі кроки, часові межі та фінансові ресурси врегулювання проблеми, що склалася", - заявив Синютка.

За його словами це лише початок великого шляху, підсумком якого має стати будівництво сучасного сміттєпереробного заводу на території області. Він, зокрема прийматиме ТПВ як із населених пунктів області, так і з міста Львова. "Також ми знайшли фінансове розв'язання проблеми. Відтак, завдяки виконаній роботі та цьому документові від сьогодні матимемо системний підхід до вирішення проблеми із вивезенням ТПВ на території області", - додав він.

Найближчим часом розпочнеться процес підписання прямих договорів із власниками полігонів області, що забезпечить фінансове питання їх рекультивації та технічної допомоги.

Крім того, міста, які прийматимуть сміття, отримають кошти на реалізацію соціально-економічних проектів: будівництво доріг, освітлення, водопостачання, реконструкцію об'єктів соціальної сфери. Сам же текст меморандуму уточнювали із місцевими громадами три дні.

Додамо, що на брифінгу меру Львова не дали слова, тому він вирішив влаштувати власний брифінг вже після Кістіона. Садовий переможно заявив, що нарешті вдалось зняти блокаду, і висловив надію, що "більше нікому не прийде в голову ображати громаду міста Львова". Сам Садовий так і не надав жодних фактів блокади, хоча й постійно про неї говорив.

Нагадаємо, проблема із вивозом твердих побутових відходів у Львові виникла у 2016 року через масштабну пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі та неможливість подальшої експлуатації полігону відходів. Вона супроводужувалася багатьма скандалами.

Тим часом правоохоронці розслідують привласнення коштів, які виділялись на компенсацію вивезення ТПВ зі Львова. У Львівській обладміністрації підозрюють, що внутрішні сили у Львівській міськраді зацікавлені, щоб сміття зі Львова не вивозилось.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme