Стало известно, как жители Ровно будут выбирать семейных врачей

Договір буде укладатися за волею пацієнта з будь-яким лікарем, оскільки не буде жодного територіального обмеження

Стало известно, как жители Ровно будут в…

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на Erve.ua, з січня 2017 року в Україні розпочалася реформа охорони здоров`я.

Поки основне питання, яке цікавить рівнян – вибір сімейного лікаря. Адже, як зазначалося раніше, Україна планує переходити на страхову медицину, яка передбачає заключення угоди між пацієнтом та сімейним лікарем. За планами такі угоди повинні укластися до 1 липня 2017. Проте на календарі вже середина січня, а й досі немає жодної інформації коли їх, і де потрібно підписувати. Тим паче зразків цих угод, не кажучи вже про електронну базу лікарів та пацієнтів, яка допомогла б із вибором. 

Проблема полягає у тому, що для проведення реформування, за інформацією МОЗ, необхідно ухвалити ще два закони та низку наказів. Коли вони будуть узгодженні інформації поки що немає. Відтак, експерти не поспішають коментувати реформування.

"Реформи поки що немає. Ніхто не знає, як виглядатимуть угоди між лікарем та пацієнтом, тому що є багато декларацій, але проектів угод ніхто не бачив. А укладати вже потрібно було б", - розповів президент Українського медичного клубу Іван Сорока.

Проте за словами начальника Рівненського обласного управління охорони здоров’я Юрія Осіпчука, договір буде укладатися за волею пацієнта з будь-яким лікарем, оскільки не буде жодного територіального обмеження. Відтак вже ніхто не зможе чіплятися до вашого місця реєстрації.

Така угода стане формуючою частиною зарплатні лікаря. Відтак чим більше пацієнтів заключить договір тим більшою буде заробітна плата. Хоча буде ліміт пацієнтів на одного лікаря – дві тисячі.

Виникає питання, якщо все ж таки лімітом стане така кількість, тоді наскільки якісною буде послуга? Адже скількох з двох тисяч пацієнтів лікарі зможуть якісно обслуговувати, знаючи при цьому всі хвороби своїх пацієнтів. Чи не виникне бажання у медиків "набрати" якомога більше пацієнтів заради отримання більших коштів?!

Як це буде виглядати на практиці не знають і самі лікарі. Тим паче не знають скільки вартуватимуть їхні послуги.

"Є дуже багато запитань, відповіді на які ми отримаємо лише на практиці. Хоча ми вже почали працювати з лікарським персоналом, який надає первинну медико-санітарну допомогу, для того щоб вони працювали з пацієнтами та інформували їх про майбутні зміни",- розповіла начальник Рівненського управління охорони здоров`я Вікторії Покоєвчук.

До 1 липня 2017 року мають запустити систему електронної охорони здоров`я, але для цього необхідно щоб кожне робоче місце сімейного лікаря було оснащене комп’ютером, з мережею та програмним забезпеченням.

"Є велика ймовірність, що наша область зможе технічно забезпечити лікарів вже найближчим часом. Адже в межах проекту Світового банку всіх сімейних лікарів буде забезпечено персональним комп`ютером. Зауважу також, що підписані контракти будуть введенні до системи Національного агентства здоров`я, яке планують створити. Відтак вони і будуть проводити оплату послуг", - запевняє Юрій Осіпчук.

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Ровно

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme